همایش تصمیمات سخت در راه‌اندازی و اداره کسب‌وکار برگزار شد

همایش کتاب سختی کارهای سخت

انتشارات آریاناقلم روز دوشنبه چهارم بهمن ماه همایشی با موضوع تصمیمات سخت در راه‌اندازی و ادارۀ کسب‌وکار با هدف معرفی کتاب “سختی کارهای سخت” نوشتۀ بن هاروویتز و انتقال تجربه از زبان چندتن از مدیران موفق کسب‌وکارهای نوپای ایرانی برگزار کرد.
در ابتدای این همایش که با اجرای محمد نجفی مجری برنامۀ “بیست تا سی” همراه بود، سمیه محمدی مدیر عامل انتشارات توضیح مختصری در مورد کیفیت و ارزش کتاب و اهمیت کتابخوانی داد و بعد از آن حسین قدوسی نژاد، مترجم کتاب به صحبت دربارۀ دشواری‌های ترجمۀ و ظرافت‌های کار روی این کتاب پرداخت.
در این رویداد که با همکاری سازمان کتابخانۀ ملی و مرکز اسناد برگزار شد، دکتر علیرضا شیری مدیرعامل خانه توانگری طوبی، شاهین طبری یکی از موسسان و رئیس هیئت مدیرۀ چارگون، ناصر غانم‌زاده یکی از موسسان فینوا و مجید حسینی‌نژاد مدیرعامل وب‌سایت علی‌بابا حضور داشتند و به بیان دیدگاه‌های خودشان پرداختند. در خلال همایش نیز ضمن معرفی بن هاروییتز به عنوان سرمایه‌گذار و یکی از موسسین شرکت سرمایه‌گذار خطرپذیر اندرسون-هاروویتز، ابعادی از فعالیت کسب‌وکارهای مختلف در سیلیکون‌ولی توسط سخنرانان تشریح شد.

همایش تصمیمات سخت در راه‌اندازی و اداره کسب‌وکار

مدعوین همایش با ارائۀ نظرات و برداشت‌های خود از کتاب و همچنین اشاره به تشابه میان محتوای کتاب با رویدادهای زندگی شخصی و کاری‌شان، به دشواری‌های مدیریت خود با توجه به سرفصل‌های کتاب پرداختند و به مسائلی از جنس چالش‌هایی که بن هاروویتز در کتاب سختی کارهای سخت به آنها پرداخته است، اشاره کردند. نکته جالب در همه این سخنرانی‌ها این مسئله بود که هرکدام از این مدیران چگونه با مسائلی که در کمتر کتابی به آنها پرداخته شده است، مواجه شدند.

کتاب سختی کارهای سخت: راه‌اندازی کسب‌وکاری که هیچ کار ساده‌ای ندارد، به تازگی در صفحه توسط انتشارات آریاناقلم منتشر و به بازار کتاب ایران عرضه شده است.