توقف
  
معرفی مرکز


هدف غایی هر بنگاه اقتصادی، کسب سود است. شرکتها برای تحقق این هدف باید درآمدهای خود را افزایش داده و هزینه های خود را کنترل نمایند. متاسفانه مساله به همین سادگی نبوده و به همین جا ختم نمی شود. شرکتها باید ضمن توجه به سود، به وضعیت نقدینگی خود نیز توجه داشته باشند، ریسک های محیطی را بررسی نموده و تاثیر آن بر فعالیتهای خود را لحاظ نمایند. توجه به این دغدغه ها و دیگر مسائلی که ذکر آن در این مجال نمی گنجد، تصمیم گیری را برای مدیران مشکل می نماید، چرا که بسیاری از این اهداف در تناقض با یکدیگر هستند؛ به عنوان مثال افزایش نقدینگی می تواند به کاهش سودآوری بیانجامد، محافظه کاری بیش از حد می تواند بنگاه را از رشد باز دارد و .... .

اهمیت این مسائل از یک سو و پيچيدگی و در خوشبینانه ترين حالت، ناملموس بودن آنها از سوی دیگر باعث شده است که ابزارهای مختلفی جهت کمک به مدیران در حل این مسائل ابداع شود. مباحثی چون مدیریت مالی (Corporate Finance)، تجزیه و تحلیل صورتهای مالی (Financial Statement Analysis) و ... به ارائه این ابزارها می پردازند. تسلط به این ابزارها برای کارشناسان و مدیران مالی و آشنایی با آنها برای مدیران ارشد بنگاه ها (مخصوصا مدیران غیرمالی) امری ضروری است. همین ضرورت باعث شده است که در بسیاری از شرکتهای مطرح بین المللی، افرادی به سمت مدیریت عامل (CEO) دست یابند که قبلا مسوولیتهای مالی (مدیر مالی یا CFO) داشته اند. متاسفانه در کشور ما این مباحث مورد بی توجهی مدیران ارشد قرار گرفته است.

مرکز مدیریت مالی آریانا در راستای ایفای رسالت خود مبنی بر ارتقای دانش و مهارت مالی در بنگاه های کشور، تصمیم دارد در سه حوزه به ارائه خدمات مرتبط بپردازد:

  • حوزه آموزش: تلاش بر این است تا با استفاده از اساتیدی که هم از تسلط تئوریک برخوردارند و هم از تجربه کافی در این زمینه برخوردارند، دوره های آموزشی با رویکردی کاربردی برگزار گردد. این دوره ها تلاش خواهند نمود دانش و مهارتهای مالی را به دانش پژوهان ارائه داده و نحوه استفاده از آنها در حل مسائل بنگاه را آموزش دهد.
  • حوزه مشاوره: مرکز مدیریت مالی آریانا در زمینه اجرایی نمودن ابزارها و سیستم های مالی در بنگاه ها فعالیت می نماید.
  • حوزه نشر: گروه پژوهشی آریانا سابقه زیادی در ترجمه و یا تالیف کتب ارزشمند مدیریتی دارد. مرکز مدیریت مالی آریانا نیز تلاش دارد در ادامه همان مسیر گام برداشته و به ترجمه و یا تالیف کتابهای مفید در حوزه مالی بپردازد.


حمید اسلامیان (CFA Level I Candidate)

عضو هیات مدیره گروه آریانا 

eslamian@aryanagroup.com 

 
دوره CFA
دوره های کوتاه مدت
دوره های آموزشی مدیریت مالی و سرمایه گذاری

دوره های کوتاه مدت

دوره جامع CFA

دوره عالی مدیریت MBA

دوره های آمادگی آزمون های بورس

تامین مالی، مدلسازی Excel ، صورت های مالی، کامفار، بودجه ریزی، ارزشگذاری، سبد سهام، سرمایه گذاری

مزایای مدرک CFA ، محتوای دوره CFA ، آزمون CFA، آموزش CFA ، منابع آموزشی CFA

دوره MBA مالی، محتوای دروس، شرایط ثبت نام، ویژگی های دوره

مدرک اصول بازار سرمایه، مدرک تحلیل گری بازار سرمایه منابع آموزشی، شرایط ثبت نام، محتوای دروس، طول دوره