مدلسازی مالی در اکسل (Excel)

مدلسازی مالی در اکسل (Excel)- پیشرفته

اهداف و محتوای دوره:

استفاده از مفاهیم مالی در مسائل روزمره شرکتها و حتی مسائل روزمره زندگی، همچون سرمایه گذاری های شخصی، می تواند بسیار مفید باشد. عليرغم اهميت اين مفاهيم و تاثير قابل توجه آنها بر كيفيت تصميمات مديران و كارشناسان، متاسفانه مفاهيم مالي جايگاه واقعي خود را در بين اشخاص مختلف به خوبي پيدا نكرده است.  از دلايل اين مساله مي توان به پيچيدگي مفاهيم مالي از يك سو و دشواري محاسبات رياضي آن از سوي ديگر اشاره نمود. نرم افزار اكسل يكي از ابزارهايي است كه مي تواند اين مشكل را براي ما حل كند. متاسفانه استفاده اكثر افراد از اين نرم افزار در حد ترسيم نمودار مي باشد.

دوره مدلسازی مالی با اکسل با هدف ایجاد آمادگی لازم در شرکت کنندگان برای ساختن مدلهای مالی مبتنی بر اکسل طراحی شده است. به منظور نیل به این هدف، ویژگیهای زیر در طراحی دوره لحاظ شده است:

 • این دوره در ادامه دوره "مدلسازی مالی در اکسل (Excel) - پایه" تعریف شده و این بدین معنی است که شرکت کنندگان در این دوره باید بر مباحث مطرح شده در دوره مقدماتی مسلط باشند.
 • این دوره تمرین محور می باشد، بدین معنا که شرکت کنندگان در طول دوره تمرینهای مختلفی را حل خواهند نمود. هر یک از این تمرینات حداقل یک نکته مالی و یا نکته اکسل را به مخاطب آموزش می دهد. البته حجم و تنوع مطالب ارائه شده در کلاس بسته به توانایی مخاطبین تغییراتی را شاهد خواهد بود. تمرینات کلاس را در دو گروه می توان طبقه بندی نمود:

تمرینات چالشی: این تمرینات از درجه سختی بالاتری برخوردار بوده و هدف از طراحی آنها بررسی میزان تسلط دانشجویان دوره بر مفاهیم آموزش داده شده می باشد.

مدل مالی: در انتهای دوره از دانشجویان خواسته می شود که دانش کسب شده خود در خصوص مفاهیم مالی و ابزارهای اکسل را در حل یک پروژه مالی به کار گیرند

تمرینات دوره در ماژول های مختلفی ارایه می شوند. این ماژول ها عبارتند از:


 • طراحی chart های حرفه ای: در این قسمت تسلط بیشتری بر نحوه طراحی چارت ها کسب خواهیم کرد. به عنوان مثال یاد می گیریم که چگونه می توان چارت های پویا (تغییر چارت با تغییر خواسته های کاربر و یا تغییر میزان داده ها) طراحی نمود.
 • طراحی داشبوردهای مدیریتی: هدف از این قسمت، آشنایی با طراحی داشبوردهای (گزارشهای) جذاب و پویا می باشد.
 • بهینه سازی سبد دارایی ها: در این قسمت خواهیم آموخت که چگونه می توان بر اساس مدل مارکویتز و به کمک ابزارهای اکسل، سبدی از داراییها را طراحی نمود که از منظر ریسک و بازده بهینه باشند.
 • گزارش گیری پویا از دیتابیس اطلاعاتی: این بخش از دوره ما را با قابلیتهای Pivot table و Slicer و نحوه استفاده از آنها برای گزارشگیری پویا آشنا می سازد.
 • آشنایی اولیه با ماکرونویسی: در این بخش با ابزار ماکرونویسی در اکسل آشنا شده و با حل چند تمرین ساده با محیط و برخی از قابلیتهای آن آشنا خواهیم شد.
 • برخی نکات و تمرینات دیگرویژگی های دوره:

 • اين دوره هم به آموزش مطالب مالي مي پردازد و هم بر نحوه مدلسازي آنها در اكسل تاكيد مي كند.
 • مطالب ارائه شده در این دوره کاملا کاربردی هستند. هدف از این دوره آماده سازی شرکت کنندگان برای مدلسازي مسائل دنياي واقعی با تمام پیچیدگیهای آن است؛ لذا از ارائه هر گونه مطلب صرفا تئوریک صرف نظر خواهد شد.
 • در طول دوره و  باحل مثالهاي مختلف تلاش مي شود دانش و مهارت لازم براي حل مسائل دنياي واقعي به شركت كنندگان منتقل گردد. در انتهاي دوره نيز مثال جامعي بررسي و تحليل خواهد شد تا ضمن مرور مباحث دوره، ظرافتهای يك مدلسازي جامع و كامل در محیط واقعی به شرکت کنندگان آموزش داده شود.
 • تلاش می شود در طول دوره مطالب به صورت ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی کلامی ارائه شوند. 
 •  رعایت سادگی در ارائه مطالب به هیچ عنوان به معنای سادگی مطالب ارائه شده نخواهد بود. مطالب ارائه شده در این دوره، شرکت کنندگان را قادر می سازد تحلیلی جامع از صرفه اقتصادي يك پروژه ارائه دهند.
 
اطلاعات کلی دوره

طول دوره: 24 ساعت- 3 روز کامل

زمانبندی:  متعاقبا اعلام خواهد شد.

هزینه دوره: 5/900/000 ریال

مدرس دوره: مهندس محمد احمدی

پیشنیاز دوره:  مدلسازی مالی در EXCEL - پایه

دانلود بروشور

دوره های آموزشی مدیریت مالی و سرمایه گذاری

دوره های کوتاه مدت

دوره جامع CFA

دوره عالی مدیریت MBA

دوره های آمادگی آزمون های بورس

تامین مالی، مدلسازی Excel ، صورت های مالی، کامفار، بودجه ریزی، ارزشگذاری، سبد سهام، سرمایه گذاری

مزایای مدرک CFA ، محتوای دوره CFA ، آزمون CFA، آموزش CFA ، منابع آموزشی CFA

دوره MBA مالی، محتوای دروس، شرایط ثبت نام، ویژگی های دوره

مدرک اصول بازار سرمایه، مدرک تحلیل گری بازار سرمایه منابع آموزشی، شرایط ثبت نام، محتوای دروس، طول دوره