انتشارات

کتاب آمادگی آزمون “اصول بازار سرمایه” – جلد اول (مفاهیم و دروس) 

boursگسترش و تحولات روزافزون بازارهاي مالي از يكسو و پيچيده بودن مسائل مالي و به ويژه ابزارهاي مالي جديد از سوي ديگر، موجب شده است تا اعتقاد و گرايش به مدارك حرفه‌اي در حوزه مالي در سراسر جهان افزايش يابد. آزمون اصول بازار سرمايه از سري آزمون‌هاي سازمان بورس و اوراق بهادار مي‌باشد كه نبود يك منبع جامع در اين حوزه ما را بر آن داشت تا به تدوين اين كتاب اقدام نماييم.
بخش‌هاي این كتاب عبارتند از:
❒ فهم و تحليل صورت‌هاي مالي
❒ مقدمات بازارها و ابزارها
❒ روش‌هاي كمي مقدماتي
❒ مقدمات امور مالي شركت
❒ مقدماتي بر اقتصاد
❒ اصول بازار سرمايه اسلامي و اخلاق حرفه‌اي
❒ مقررات اصول بازار سرمايه

 

  اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب …..

کتاب آمادگی آزمون “اصول بازار سرمایه” – جلد دوم (مجموعه تست های)

bourse-testگسترش و تحولات روزافزون بازارهای مالی از یکسو و پیچیده بودن مسائل مالی و به ویژه ابزارهای مالی جدید از سوی دیگر، موجب شده است تا اعتقاد و گرایش به مدارک حرفه ای در حوزه مالی و سرمايه گذ اری در سراسر جهان افزایش یابد.فارغ از رویکرد کمی به برگزاری این گونه آزمو نها به لحاظ تعداد شرکت کنندگان و تعدد آزمون ها، اعتقاد به محتوای کیفی و انتخاب مناسب موضوعات و طراحی دقیق سوالات موجب خواهد شد تا دارندگان این مدارک توانایی و تمایز قابل قبولی برای فعالیت و حضور در بازارهای مالی داشته باشند. کتاب حاضر شامل مجموعه تست های تالیفی و گردآوری شده برای آمادگی حضور در آزمون اصول بازار سرمایه است. مطمئناً مطالعه مفاهیم دروس (جلد اول کتاب) و حل تست های هر درس (جلد دوم کتاب) بیش از پیش راه را برای علاقمندان شرکت در آزمون اصول بازار سرمایه هموار می نماید.

اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب …   

tahlilکتاب آمادگی آزمون “تحلیل گری بازار سرمایه” – جلد اول

پس از تدوین و انتشار کتاب های آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه و استقبال بی نظیر مخاطبان از آنها و با توجه به اعلام نیاز علاقه مندان به مرجعی برای مطالعه دروس آزمون تحلیل گری بازار سرمایه، مرکز مدیریت مالی آریانا و انتشارات آریانا قلم اقدام به تدوین و چاپ این کتاب در ۲ جلد نموده است.
بخش‌هاي جلد اول كتاب عبارتند از:

❒ اقتصاد پیشرفته
❒ مباحث پیشرفته سرمایه گذاری
❒ مباحث پیشرفته در فهم و تحلیل صورتهای مالی
❒ لغات تخصصی و درک متون مالی-اقتصادی

 اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب …

 

کتاب آمادگی آزمون “تحلیل گری بازار سرمایه” – جلد دوم

tahlilپس از تدوین و انتشار کتاب های آمادگی آزمون اصول بازار سرمایه و استقبال بی نظیر مخاطبان از آنها و با توجه به اعلام نیاز علاقه مندان به مرجعی برای مطالعه دروس آزمون تحلیل گری بازار سرمایه، مرکز مدیریت مالی آریانا و انتشارات آریانا قلم اقدام به تدوین و چاپ این کتاب در ۲ جلد نموده است.
بخش‌هاي جلد دوم كتاب عبارتند از:

❒ روش های کمی پیشرفته
❒ مباحث پیشرفته در امور مالی شرکتی
❒ قوانین و مقررات تحلیل گری بازار سرمایه

اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب…

کتاب آمادگی آزمون “معامله گری ابزار مشتقه”

moshtagheمهندسی مالی به صورت رشته­‏ ای مجزا، نزدیک به دو دهه­ است در دانشگاه‏­ های امریکا و اروپا در سطوح کارشناسی ارشد و دكتری و کم تر از یک دهه است که در دانشگاه‏های ایران در سطح كارشناسي ارشد ارایه می شود. قابلیت های این رشته برای مدیران ارشد بازار سرمایه و مدیران بنگاه­‏های مالی و غیرمالی کشور به تدریج مشخص شده، به طوری که دانش آموختگان این رشته در حال تثبیت موقعیت شان در بازار سرمایه کشور می باشند. یکی از شواهد این امر، راه اندازی بازار اوراق مشتقه (بازار آتی ها) و اعطای گواهی نامه های حرفه ای مرتبط به وسیله سازمان بورس و اوراق بهادار است. یکی از این گواهی نامه ها، معامله گری اوراق مشتقه می باشد که با استقبال زیاد دانش‏ آموختگان و دانشجویان رشته های مختلف مواجه شده است.

کتاب آمادگی آزمون معامله گری ابزار مشتقه در سه بخش مفاهیم بازار مشتقه، مقررات معامله ‏گری ابزار مشتقه در ایران و اصطلاحات انگلیسی بازار مشتقه، تدوین شده است.

ایده نگارش کتابی با موضوع اوراق مشتقه، زمانی به ذهن ما رسید که نبود مجموعه ای با قابلیت پاسخ گوییِ جامع به نیازهای داوطلبان آزمون معامله گریِ اوراق مشتقه احساس می شد. منابع موجود در بازار یا ترجمه می باشند یا به منظور آزمون معامله گری اوراق مشتقه تالیف نشده‏ اند. از این رو، تالیف کتاب پیشِ رو را با هدف رفع نقایص موجود و پوشش سرفصل های آزمون معامله گری ابزار مشتقه آغاز کردیم و در طی نگارش آن، تلاش کردیم علاوه بر حفظ سادگی و انسجام متن، مثال ها و پرسش های متعددی را با پاسخ های کاملاً تشریحی ارایه کنیم.

اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب …

 اصلاح نامه کتاب + اصطلاحات انگلیسی ویژه معاملات ابزار مشتقه …

کتاب مدیریت مالی

modiriat-maliمدیریت مالی؛ راه‏ حل های حرفه ای برای چالش های روزانه
چرايي درک مفاهيم مالی؟
هر سمتی که در سازمان تان داشته باشید، آشنایی با مفاهیم مالی در انجام وظایف و مسئولیتهای شغلی به شما کمک خواهد کرد و در تلاش های شرکتتان در کسب موفقیت تجاری و سودآوری دخیل خواهد بود.
با مطالعه کتاب حاضر نه به یک کارشناس مسانل مالی بدل خواهید شد و نه می¬توانید خود را یک تحلیلگر مسائل مالی، حسابرس یا مدیر مالی (CFO) بنامید، اما برای این که از اطلاعات مالی استفاده هوشمندانه نموده و در برنامه ریزی ها و اتخاذ تصمیمات تجاری از مفاهیم مالی بهره گیرید اطلاعات لازم را به دست خواهید آورد.
در خصوص کسب منابع، مدیریت مالی به سوالاتی از این دست می پردازد:
-شرکت ما منابع مالی لازم برای موجودی، تجهیزات و سایر دارایی های فیزیکی خود را از کجا تامین کند؟
-آیا باید از سرمایه صاحبان شرکت، وجوه قرض‌گرفته‌شده و یا سرمایه های داخلی برای کسب منابع بهره گرفت؟
-چقدر طول می کشد تا بدهی های مشتریان وصول شود؟
و در خصوص تخصیص منابع، مدیریت مالی به مدیران کمک می‌کند به سوالات زیر پاسخ گویند:
-اگر قادر باشیم در چند فعالیت مختلف سرمایه گذاری کنیم، چطور می توان تعیین کرد کدام یک در نهایت ارزش بیشتری تولید خواهد کرد؟
-برای این که یک فعالیت ارزش سرمایه گذاری داشته باشد چقدر باید بازدهی داشته باشد؟
-چگونه می توانیم سودآوری پیشنهادهای مختلف شرکت‌مان را تعیین کنیم؟

 اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب …

کتاب بودجه ریزی مالی

harvand-budjetبودجه ریزی؛ راه حل های حرفه ای برای چالش های روزانه

در صورتی که شما مدیر تازه کار باشید، احتمالا فرآیند بودجه ریزی را تا حدی دلهره آور خواهید دانست- شما باید از مناسب بودن بودجه برای واحد و یا شرکت خود اطمینان حاصل کنید. بودجه ای که به روش مناسبی آماده شده باشد می تواند به عنوان ابزاری قوی جهت ارزیابی کارایی مدیران از یک سو و ابزاری جهت کسب اهداف استراتژیک از سوی دیگر باشد.
شما در این کتاب با فرآیند آماده سازی بودجه آشنا خواهید شد و در مورد نحوه مواجهه با انحراف از بودجه نیز صحبت خواهد شد.

❒ مروری بر فرآیند بودجه ریزی
❒ رویکردهای مختلف به آماده سازی بودجه
❒ دسته بندی هزینه ها
❒ تهیه بودجه عملیاتی
❒ تهیه بودجه سرمایه ای
❒ ابزارهای آماده سازی بودجه

 اطلاعات بیشتر و سفارش کتاب …